Jos loukkaannut, käy mehiläisessä!

 

Tämä on tärkeää! Vaikka seura ei tietenkään toivo yhdenkään pelaajan loukkaantumista, niin niitä valitettavasti sattuu. Käykää kaikki ilmoittautumassa seuramme Rovaniemi United nimissä mehiläisen urheilunettiin. Ilmoittautuminen urheilunettiin pitää tapahtua etukäteen. Jatkossa menemme hoitoon mehiläiseen, niin seura saa pienen korvauksen hoidoista. Muistakaa tehdä vahinkoilmoitus vakuutusyhtiölle, niin vakuutus korvaa vahingot. Kuten myös joukkueenjohtajat tietävät, niin seura vaatii kaikilta pelaajilta tapaturmavakuutuksen (seura neuvoittelee tällä hetkellä lähitapiolan kanssa urheilijavakuutuksista).

Ilmoittautuminen tapahtuu tällä hetkellä alla olevan jutun kautta. Mehiläiselle on tulossa leikkaustilat Rovaniemelle, joten sekin palvelu tulee jatkossa tänne Oulun sijasta. Urheilunettiin voi kirjautua myös perheenjäsenet ja muutkin tuttavat, joten kertokaa muillekin, niin voivat ilmoittautua seuran nimissä palveluun ja näin kannattavat seuraamme ja tietenkin tärkeimpänä pääsevät nopeasti laadukkaaseen hoitoon tapaturman sattuessa.

Toivoo seuran puheenjohtaja
Kari Valkama.

Liity Urheilunettiin Mehiläisen nettisivuilla!